Jaké jsou příčiny oslabení močových cest a ledvin?
Nejčastější příčinou vzniku zánětů jsou přemnožené kvasinky, viry nebo bakterie. S tímto problémem se setkáváme často v letních měsících, kdy naše tělo má chuť na sladké, právě přemíra sladkého vede k přemnožení kvasinkové infekce, která pak vede k častým zánětům.
Za další je to střídání chladného počasí, které posílá do ledvin vlhkost a chlad. A tak je větší šance prochladnout a pořídit si zánět ledvin, bolavý krk nebo rýmu, či chřipku. Rovněž začínají bolet záda či zablokované plotýnky s vystřelováním bolestí do nohou.
Jak podpořit močové cesty a ledviny s přírodními doplňky Energy?
V případě kvasinkové infekce povoláme Vironal spolu s Grepofitem působí antibakteriálně a zároveň protizánětlivě , aktivuje obrannou reakci a vyrazí jako předvoj na nepřítele. Abychom vše nasměrovali tím správným směrem, tedy do oblasti ledvin a močového měchýře přidáme v období srpen – září King-kong.
V případě, že prochladneme začněme tím, že tělo pořádně prohřejeme. Hodit se bude teplý šálek s čajem Uncaria, tlumí oslabení ledvin a močového měchýře. Nesmíme zapomenout na Cranberry oil – brusinky jsou plné antioxidantů, působí proti infekcím močových cest, a dokonce dokáží ochránit ledviny před poškozením, zejména záněty. Umí také podporovat „hodné“ bakterie v našem těle, a tím se upevňuje pozitivní vliv zdravého mikrobiomu na řadu imunitních dějů. I v tomto případě přidáme King-kong a také Drags Imun.
Na bolavé tělo a únavu přidáme Imunosan 2×2 (3×2) , které urychlí návrat energie a ústup zánětlivých procesů v těle.
Nepodceňujeme návštěvu lékaře. V některých, akutních případech dojde i na antibiotika. Ale i tak King – kong, Grepofit a Drags Imun neuškodí ba naopak. Probiosan nebo Probiosan Invoum vrátí střevní mikroflóře rovnováhu.
Jak na prevenci?
Důležitou roli bude hrát jídelníček. Měl by být vyvážený a v rovnováze s ročním obdobím a aktuálním počasím. Teplé polévky a teplý oběd, večeře  dodají ledvinám potřebnou energii. Omezíme sladké, vlhké a hlenité mléčné výrobky. Teplý zázvorový čaj prohřeje chladné večery.
*Tento článek v žádném případě nenahrazuje návštěvu u lékaře.